Akmeņu terapija jeb ķermeņa masāža ar karstiem un aukstiem akmeņiem skaistumkopšanas salonu pakalpojumu klāstā ienākusi samērā nesen. To izveidojusi jeb, pareizāk, apkopojusi amerikāņu zinātniece Mērija Nelsone, turpretī austrumzemēs šis masāžas veids pazīstams jau gadsimtiem ilgi.
Akmeņu terapijas galvenais uzdevums ir muskuļu spriedzes mazināšana, tomēr daži uzskata, ka akmeņi ir savdabīgi informācijas nesēji, un piešķir šim masāžas veidam arī ezoterisku nozīmi. Šoreiz gan stāsts būs par visnotaļ medicīniski pamatotiem šīs masāžas sniegtajiem efektiem.
Masāžu ar akmeņiem iesaka galvenokārt tā saukto civilizācijas slimību — hroniska stresa, miega bada, migrēnas, depresijas, palielināta ķermeņa svara, celulīta u. tml. — gadījumos. Taču šo masāžas veidu visai veiksmīgi mēdz lietot arī kā palīglīdzekli rehabilitācijai pēc traumām, kā arī ārstējot locītavu slimības, muguras sāpes.
Masāža palīdz atbrīvot ādu un virsējo muskulatūru no toksīniem, veicina asinsriti un limfas atteci, novērš muskuļu spriedzi un nomierina nervu sistēmu.
Vienīgie gadījumi, kuros šo masāžas veidu izmantot nav ieteicams, ir akūtas infekciju slimības, piemēram, gripa, akūti ādas un iekšējo orgānu iekaisumi, dažas sirds un asinsvadu saslimšanas, kā arī onkoloģiskās slimības. Taču, ja māc šaubas, vislabāk pirms masāžas kursa uzsākšanas konsultēties ar ģimenes ārstu.
Masāžai ar akmeņiem izmanto 54 īpaši apstrādātus, plakanus un gludus vulkāniskā bazalta (karstos) un 18 marmora (aukstos) akmeņus. Vulkāniskajam bazaltam piemīt spēja lēni atdot siltumu. Parasti, veicot masāžu, bazalta akmeņus uzsilda līdz 38–40 0C un ķermenī šis siltums iekļūst līdz pat četriem centimetriem dziļi. Savukārt marmora akmentiņus izmanto tonizējošai masāžai, liekot uz ķermeņa pārmaiņus siltos un aukstos akmeņus.
Ir vairāki šīs masāžas paņēmieni un to izvēle galvenokārt atkarīga no klienta vēlmēm un masāžu veicošā speciālista prasmēm. Visbiežāk klientu nogulda uz kušetes, nodrošinot telpā maigu apgaismojumu, patīkamu mūziku un nomierinošu aromātu. Klienta ķermeni ieziež ar aromātiskām masāžas eļļām un, paņemot rokās akmeņus, izdara vieglus pieskārienus.
Pēc tam akmeņus izkārto uz tā sauktajiem enerģētiskajiem centriem — pa mugurkaulu (ja klients guļ uz vēdera), uz kāju pēdām un plaukstām vai uz pieres, kakla bedrītes, saules pinuma, nabas, iegurņa vidusdaļā (ja klients guļ uz muguras). Akmeņu siltums ieplūst ķermenī un muskulatūra atslābst, mazinās muskuļu sāpes un pāriet satraukums. Šādā miera stāvoklī var sākties pats masāžas process. Visbiežāk masieris ņem katrā rokā pa akmenim un veic ar tiem vieglas apļveida kustības no perifērijas uz sirdi jeb virzienā no plaukstām uz pleciem, no sāniem uz muguras vidusdaļu utt. Akmeņainās masāžas seanss var ilgt no 45 minūtēm līdz pusotrai stundai, un to var pabeigt ar tonizējošu silto un auksto akmeņu pieskārieniem.
Akmeņaino masāžu var veikt arī tikai kājām, plaukstām, sejai. Jebkurā gadījumā masāžas efekts būs paliekošs pēc sešus seansus ilga kursa, bet labu efektu tā sniedz pēc desmit procedūru ilga kursa. Tas nav lēts prieks, jo šo masāžas veidu pagaidām Latvijā piedāvā tikai daži skaistumkopšanas saloni .