Hidrolāti jeb augu ūdeņi

Augu hidrolāti – kam tie der un kā tu vari tos izmantot?

Ir iespēja iegādāties mūsu “Veselības Salas” hidrolātus (augu ūdeņus)!!!

Hidrolāts ir augu produkts, ko iegūst, destilējot augus. Destilēšanas procesā caur augiem plūst karsts tvaiks, kurš paņem līdzi ēteriskās eļļas un citus auga ķīmiskos savienojumus, kas ir vieglāki nekā ūdens. Tvaikam kondensējoties, rodas hidrolāts. Tas nesatur alkoholu, konservantus un neko citu, izņemot auga būtību un destilētu ūdeni. Šim produktam vēsturiski izveidojušies dažādi nosaukumi – hidrolāts, hidrosols, ziedūdens, smaržūdens.

Pīlādzis ziedos

 

Hidrolātu lietošanas daudzveidīgās iespējas

Augu hidrolāti iedarbojas uz organismu ķermeniskā, garīgā un dvēseliskā līmenī, tāpēc to lietošanas iespējas patiešām ir plašas. Tie palīdz mazināt slimību izpausmes, noņem stresu, uzlabo pašsajūtu, bagātina ikdienas un svētku ēdienus.


·      sejas ādas mitrināšanai pirms krēma, eļļas vai eļļas izvilkuma uzklāšanas

·      sejas ādas tīrīšanai, tonizēšanai, atsvaidzināšanai, kā arī  mitrināšanai, atrodoties telpās, kur ir sauss gaiss (īpaši birojos, strādājot pie datora)

·      matu kopšanai un mitrināšanai, piem., pirms to žāvēšanas ar fēnu un veidošanas (nav jāskalo ārā)

·       sejas, acu un plakstiņu kompresēm

·      ādas dezinficēšanai, nomierināšanai un dziedināšanai pēc depilācijas un skūšanās

·      kukaiņu kodumu radītas niezes likvidēšanai un dezinficēšanai 

·      kosmētikas līdzekļu gatavošanai (krēmiem, skrubjiem, maskām,  šampūniem), pievienojams ūdens vietā

·      telpu, pirts, veļas aromatizēšanai, dezinficēšanai 

·    Iekšķīgai lietošanai un uzturā


Sejas ūdens, toniks.

Hidrolāts ir lietošanai gatavs sejas ūdens. To var lietot ikdienā tīrā vai atšķaidītā veidā, arī kombinācijās ar citiem hidrolātiem. Ar hidrolātā samērcētu vates tamponu notīra seju un kaklu, arī rokas. Hidrolāts nesatur alkoholu, tāpēc nesausina ādu. Tas atsvaidzina un atvēsina ādu, tonizē sejas muskuļus, noņem kosmētikas atlikumus un netīrumus. Pēc skūšanās noder tīri hidrolāti vai to maisījumi, kam pievienota 5 ml spirtā izšķīdināta kadiķa, salvijas, rozmarīna vai baltegles ēteriskā eļļa. Kā pamathidrolātu var izvēlēties upeņu, lavandas, salvijas, papeles, timiāna vai citronzāles hidrolātu.

Ādas slimību ārstēšanai.

Hidrolāti ārstē sīkos ikdienas ievainojumus – nobrāzumus, sīkus apdegumus, insektu kodumus. Pietiek tikai uzpūst uz ievainojuma un pāriet nieze pēc odu kodumiem, mazinās asiņošana nobrāzumam vai kaķa skrāpējumam. Hidrolāts palīdz atbrīvoties no pinnēm un pūtītēm. Arī pie smagākām ādas slimībām kā ekzēmām, psoriāzes, seborejas, dermatītiem hidrolāti (piemēram, pelašķis, vībotne, nātre, bērzs) palīdz mazināt uzliesmojumus, mīkstina un dziedē ādu. Pēc staru terapijas piparmētras, plūškoka, melisas, vīgriezes, kumelītes hidrolāti nomierina ādu.

Toniks ķermenim un dvēselei.

Augi palīdz atgūt možumu un līdzsvaru. Pēc ilgas strādāšanas pie datora pietiek aizvērt acis un uzpūst uz sejas rudzupuķu hidrolātu, un justies kā svaigā vasaras lietutiņā. Aukstu dažu minūšu ilgu piparmētru, agastahes dušu var uzdāvināt nogurušām rokām, piekusušām kājām, visam ķermenim un dvēselei. Pāriet nogurums, garastāvoklis uzlabojas, un dzīvesprieks atgriežas. Ķermeņa apkārtnes smaržas Smaržas ietekmē mūsu psihi. Tās spēj palīdzēt sakārtot domas, pieņemt lēmumus, mobilizēt spēkus, nomierināt nervus, uzlabot atmiņu un darbaspējas. Ķermeņa apkārtnes smaržas izpūš gaisā sejas priekšā, lai varētu ieelpot smaržu dažas minūtes. Ar to pietiek, lai smarža iedarbotos. Efektīvas ir spilvena smaržas. Uz spilvena malām uzpūš rozes, lavandas, plūškoka, vīgriezes vai melisas hidrolātu vai to maisījumu. Augu smaržas novērš uzmācīgas domas, kas bieži grib pārņemt mūsu prātu naktī, un kā labi sargi gādā par veselīgu naktsmieru. Guļot rozes, lavandas vai vīgriežu ziedos, jebkurai ikdienas problēmai taču nav nekādas nozīmes! Baudi šo brīnišķo mirkli.

Iekšķīga lietošana. 

Iekšķīgai lietošanai ārstnieciskiem nolūkiem hidrolātus (arkas) gadsimtiem ilgi lieto ājurvēdā. Tos vienmēr lieto atšķaidītā veidā, ņemot 1–2 tējkarotes uz glāzi ūdens un dzerot pa malciņam. Regulāri lietojot, dienas norma ir 1 tējkarote bērniem, 3 tējkarotes pieaugušajiem, lietošana ieteicama rīta pusē. Hidrolāts ir spēcīgs un iedarbīgs līdzeklis, tāpēc tas jālieto nepārdozējot. Tas labi sader kopā ar homeopātiskiem līdzekļiem.

 

Izmantots teksts no grāmatas:

"Augu hidrolāti veselībai, labsajūtai un uzturam" (V. Kārkliņa un V. Kulmane)

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *